RTSH Sport Live

NBA: Dallas dominon Utah, çfarë spektakli nga Irving!

  • 06/04/2021
  • |
  • Basketboll
NBA: Dallas dominon Utah, çfarë spektakli nga Irving!
Doncic i drejton Mavericks në një sukses të madh kundër liderëve të Perëndimit, derbi shkon për Nets

Një mbrëmje e madhe në NBA, me 7 ndeshje të luajtura, ku Dallas Mavericks bëjnë një paraqitje mbresëlënëse duke mundur askënd tjetër përveç të parit të klasës në Perëndim. Në American Airlines Center  përfundon 111-103 për Mavs të cilët dominuan për tërë 48 ', një performancë sublime nga Luka Doncic me 31 pikë (16 vetëm në çerekun e 3-të). Nicolò Melli filloi përsëri në kuintet, duke përfunduar me 0 pikë (0/7 nga fusha) dhe 7 kërcime në 32' të përdorimit.

Nga ana tjetër, Kyrie Irving tërhoqi Brooklyn Nets në derbi kundër Knicks me 40 pikë, por dy gjuajtjet e lira të Jeff Green në 3", për finalen 114-112, ishin vendimtare. Brooklyn që përqafoi James Harden por vetëm për 4 ' sepse ish-Houston duhej të linte lojën për shkak të shqetësimeve nga dëmtimi i javës së kaluar.

Rezultatet e ndeshjeve

DALLAS MAVERICKS-UTAH JAZZ 111-103

HOUSTON ROCKETS-PHOENIX SUNS 130-133

BROOKLYN NETS-NEW YORK KNICKS 114-112

SAN ANTONIO SPURS-CLEVELAND CAVALIERS 101-125

MINNESOTA TIMBERWOLVES-SACRAMENTO KINGS 116-106

TORONTO RAPTORS-WASHINGTON WIZARDS 103-101

OKLAHOMA CITY THUNDER-DETROIT PISTONS 108-132