RTSH Sport Live

NBA, një tjetër fitore për Lakers: Clippers humbin vendin e pare

  • 06/01/2021
  • |
  • Basketboll
NBA, një tjetër fitore për Lakers: Clippers humbin vendin e pare
LeBron James dhe Anthony Davis udhëheqin me nga 26 pikë. Humbje përballë San Antonio Spurs për ekipin e Kawhi Leonard

Në NBA, Lakers fitojnë përsëri, të udhëhequr nga LeBron James dhe Anthony Davis, të dy autorë të 26 pikëve. Kampionët në fuqi arritën të fitojnë  ndeshjen e Memfisit kundër Grizzlies me një rezultat 94-92 dhe marrin suksesin e katërt radhazi, duke anashkaluar Clippers në renditjen e Perëndimit. Ekskluziviteti tjetër i Los Angeles në fakt është mundur në shtëpi 116-113 nga San Antonio Spurs (27 pikë nga Patty Mills dhe 21 nga Dejounte Murray), megjithë 30 pikët e Kawhi Leonard dhe 21 të Nicolas Batum. Denver konfirmon veten si bisha e zezë e Minesotës: me Nikola Jokic të zakonshëm (35 pikë, nga të cilat 24 në gjysmën e dytë të garës), serbi lejon Nuggets të pushtojnë parketin Timberwolves me një rezultat 123-116.

Rezultatet e ndeshjeve:

Brooklyn Nets vs Utah Jazz 130-96

Memphis Grizzlies-Los Angeles Lakers 92-94

Denver Nuggets-Minnesota Timberwolves 123-116

Los Angeles Clippers-San Antonio Spurs 113-116

Portland Trail Blazers-Chicago Bulls 108-111.