RTSH Sport Live

NBA: Philadelphia riniset me një fitore, mirë Knicks e Denver 

  • 21/10/2021
  • |
  • Basketboll
NBA: Philadelphia riniset me një fitore, mirë Knicks e Denver 
Pa Ben Simmons, Sixers fshijnë New Orleans, Portland zhytet në Sacramento. Sukses për Utah, Washington dhe Chicago

Pas sukseseve të Milwaukee dhe Golden State, sezoni i ri i rregullt i Nba rifillon me suksesin e Filadelfias në New Orleans: Sixers të tërhequr nga Embiid. Knicks fitojnë kundër Bostonit pavarësisht 46 pikëve të Jaylen Brown. Jokic e tërheq Denverin drejt fitores kundër Feniksit; Portland zhytet kundër Sacramento. Fitues i debutimeve sezonale edhe për Utah (kundër Oklahoma), Uashington (në Toronto), Çikago, San Antonio dhe Minesota.

Uashingtoni kalon 98-83 kundër Toronto Raptors, të cilët u kthyen për të luajtur në Kanada mbi 18 muaj pas ndalimit të detyruar për shkak të pandemisë: Bradley Beal, nga ana tjetër, vendos 23 pikë në kasafortë. Sezoni i Raketave fillon me një humbje, të cilat janë mbingarkuar 124-106 në Minneapolis. Kontributi i Anthony Edwards, autor i 29 pikëve në 31 minuta, është thelbësor për fatin e Timberwolves. Gjithçka e lehtë për San Antonio, i cili mund Orlandon 123-97. Zach LaVine (34 pikë, 7 kërcime dhe 4 asistime) çon Çikagon në Detroit: 94-88. Charlotte kalon në Indiana 123-122; Memphis jep më të mirën ndaj Cleveland (132-121).