RTSH Sport Live

Paraguaj, zyrtarizohet shkarkimi i trajnerit Berizzo

  • 15/10/2021
  • |
  • Futboll Bota
Paraguaj, zyrtarizohet shkarkimi i trajnerit Berizzo
Fatale për trajnerin argjentinas nokauti i rëndë në La Paz kundër Bolivisë: kualifikimi për Kupën e Botës është shumë i komplikuar

Aventura e Eduardo Berizzo në stolin e Paraguait ka përfunduar. Shkarkimi I trajnerit argjentinas u bë pas rezultatit 0-4 të “koleksionuar” në La Paz kundër Bolivisë në një ndeshje të vlefshme për kualifikueset e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022.

Argjentinasi përfundon aventurën e tij me “Albirroja” pas 31 ndeshjesh, me 7 fitore, 13 barazime dhe 11 humbje, një udhërrëfyes që i kushtoi atij vendin dhe që rrezikon mungesën e Paraguait në Kampionati Botëror të ardhshëm. Aktualisht, në fakt, Sanabria dhe shokët e tij të skuadrës janë të tetët me 12 pikë në po aq gara, në -4 nga Uruguai dhe Kolumbia të çiftuar në vendin e pestë.