RTSH Sport Live

Po shkëlqen në fushë, Napoli synon Ylber Ramadanin

  • 20/06/2024
  • |
  • Itali
Po shkëlqen në fushë, Napoli synon Ylber Ramadanin

Pas një sezoni shumë të mirë në kampionatin italian me fanellën e Leçes, Ylber Ramadani po tregon vlerat e tij edhe në Euro 2024 me kombëtaren shqiptare.

Mesfushori është një nga lojtarët më të mirë të Silvinjos dhe me paraqitjet në fushën e blertë ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të njohura.

Mediat italiane shkruajnë se Napoli ka shfaqur interes për mesfushorin shqiptar. Lojtari është perfekt për skemat e trajnerit Konte, prandaj drejtuesit e Napolit synojnë që ta afrojnë Ramadanin në skuadër këtë verë.