RTSH Sport Live

Prapaskena, ultimatumi i Ronaldo-s për Mendes

  • 24/01/2023
  • |
  • Futboll Bota
Prapaskena, ultimatumi i Ronaldo-s për Mendes

Cristiano Ronaldo mbylli së fundmi bashkëpunimin me menaxherin Jorge Mendes. Ndarja që surprizoi jo pak botën e futbollit ka një prapaskenë të bërë sot publike nga “Mundo Deportivo”.

Për gazetën e njohur katalanase krisja e madhe nisi në momentin kur supermenaxheri nuk rrealizoi dëshirën e klientit të tij, i cili i kishte kërkuar ta transferonte në Londër te Chelsea ose në Bavari tek Bayern-i.

Sipas të përditshmes katalanase ultimatumi i portugezit nuk është rrespektuar nga menaxheri, i cili nuk mundi ti bënte vend në njërën nga dy destinacionet e lartpërmendura. Kjo situatë ka zyrtarizuar ndarjen e madhe.

Nuk është një sekret se transferimin e Ronaldo-s në Arabai te klubi i Al-Nassr e ka negociuar shoku i ngushtë i lojtarit, Ricardo Regufe, dhe jo Jorge Mendes.