RTSH Sport Live

Putin dhe Maradona, zbulohet prapaskena

  • 02/03/2022
  • |
  • Gosip
Putin dhe Maradona, zbulohet prapaskena
Lideri rus bëri gjithçka që ishte e mundur për të takuar El Pibe de Oro, por jo gjithçka shkoi mirë…

Me shpërthimin e luftës në Ukrainë, doli në dritë një sfond që sheh Vladimir Putin dhe Diego Armando Maradona si protagonistë. Gjatë Kupës së Botës në Rusi 2018, kreu i Kremlinit bëri gjithçka për të takuar futbollistin e famshëm argjentinas por El Pibe de Oro nuk pranoi. “Duhet të zgjohem në orën 9.30 ... Nuk zgjohem në 9.30. Nuk zgjohem!”, u kishte thënë Maradona shoqëruesve të tij në një audio që vetëm tani është publikuar nga Infobae.

 “Ai e la takimin shumë herët. Nëse pi një koktej pasdite, do të vesh një 'fustan' dhe do të shkoj. Falënderoj Putinin, por jo, është vendosur”, shtoi sulmuesi, më i bindur se kurrë. Si përfundoi? Takimi u zhvillua por në kushtet e lojtarit: Maradona nuk u frikësua nga Putini dhe mundi ta takonte pasdite.