RTSH Sport Live

Ronaldo me një tjetër supermakinë, Bugatti 8 milionësh

  • 29/03/2023
  • |
  • Gosip
Ronaldo me një tjetër supermakinë, Bugatti 8 milionësh
Futbollisti u filmua në rrugët e Madridit në makinën e tij të re luksoze

Mund të bëhet një libër për makinat luksoze në pronësi të Cristiano Ronaldos. A po vjen ndonjë model i ri, më i fuqishëm dhe më i shtrenjtë? Pas disa ditësh, ylli portugez do ta bëjë edhe atë të tijën, padyshim që nuk kursen asnjë shpenzim përsa i përket opsioneve dhe pajisjeve. Çmenduria e tij e fundit është e bardhë dhe kushton mbi 8 milionë euro: po flasim për një Bugatti.

Ardhja e re në shtëpinë e Ronaldos u filmua në Madrid pikërisht kur CR7 ishte në bord dhe u largua me shpejtësi. Në video shihet automjeti i bardhë nga jashtë, me formën unike. Bugatti Centodieci u zbulua vitin e kaluar në Pebble Beach si një nderim për EB110 të viteve 1990, me elementë dizajni të frymëzuar nga hipermakina e së kaluarës. Centodieci është 20 kg më e lehtë se Chiron i zakonshëm dhe ka një motor 8.0 litra Ë16 që jep një 1600 kuaj fuqi mbresëlënëse. Sipas të dhënave të siguruara nga Bugatti, makina arrin shpejtësinë maksimale prej 380 km/h.