RTSH Sport Live

Salah: Në pozicionin tim jam më i miri në botë

  • 13/05/2022
  • |
  • Angli
Salah: Në pozicionin tim jam më i miri në botë
Sulmuesi i Liverpulit ka dhënë një intervistë për beIN Sports

Së shpejti ai do të ketë mundësinë të demonstrojë aftësitë e tij edhe një herë me finalen e Champions League më 28 maj. Por Mohamed Salah, sulmuesi i Liverpool-it, nuk ka dyshime për cilësitë dhe aftësitë e tij teknike, aq sa pretendon të jetë më i miri në botë, të paktën në pozicionin e tij.

Duke folur për beIN Sports, egjiptiani nuk e fshehu as edhe një herë anën “prima donna” që nuk e kishte parë kurrë ndër vite: “Nëse më krahasoni me ndonjë lojtar në pozicionin tim, jo ​​vetëm me skuadrën time, por në përgjithësi, do të zbuloni se jam më i miri”, tha Salah.

"Unë punoj shumë, punoj dhe përqendrohem për të bërë gjithmonë më të mirën. Besoj se numrat e mi janë konfirmimi i asaj që po them. Më pëlqejnë sfidat, të bëj gjithmonë më mirë dhe të punoj për diçka. Të bëj ndryshimin është detyra ime".

Në fakt, duke parë sezonet e fundit të egjiptianit, paraqitjet e tij janë vazhdimisht në rritje si në aspektin e asistimeve dhe mbi të gjitha golave. Mbetet vetëm të presim finalen e sezonit mes Premier League dhe Champions League për të parë nëse cilësia e tij ka bërë vërtet ndryshim.