Sampdoria, fitore me peshë, përmbys Udinesen

• 16/01/2021
  • |
  • Itali
De Paul nuk mjafton për Udinese, Candreva e Torregrossa kompletojnë suksesin e skuadrës së Ranierit

Tri pikë të rëndësishme për Sampdorian. Në javën e 18-të të Serisë A, skuadra e Ranierit ka arritur të realizojë një fitore me përmbysje, 2-1 përballë Udinese. Në Marasi, në pjesën e parë, portiere i vendasve, Audero ndal Lasagna e Mandragora, De Paul godet traversën. Në pjesën e dytë është pikërisht De Paul, që ka zhbllokuar sfidën në minutën e 55-të. Por Samp ka arritur të përmbysë sfidën me Candreva 67’, me penallti dhe Torregrossa 81’.

Shumë pak emocione në  Torino-Spezia 0-0. Ndeshje e kushtëzuar nga dëbimi në 7 ' të Vignali, që detyroi ligurët të luanin në inferioritet.  Edhe me një lojtar më shumë, rasti më i mirë për Torinon  ka mbërritur në minutën e fundit.  Miqtë u paraqitën më të rrezikshëm me Gyasi dhe Estevez. Skuadra e Giampaolo-s mbetet në zonën e rënies.

Bologna ka arritur të gjejë fitoren pas tetë ndeshjesh. Suksesi u arrit përballë Veronës me rezultatin 1-0, duke i dhënë kështu fund thatësirës, që zgjaste që nga 29 nëntori. Ndeshja në Dall’Ara u vendos nga një penallti e Orsolini në minutën e 19-të.