RTSH Sport Live

Sarri u drejtohet tifozëve: Nëse dëgjoj kritika për Muriqin…

  • 17/07/2021
  • |
  • Itali
Sarri u drejtohet tifozëve: Nëse dëgjoj kritika për Muriqin…
Një perde e hekurt në Auronzo mes trajnerit dhe disa mbështetësve në tribuna që kritikuan sulmuesin

Respekt para së gjithash. Dhe trajneri është gati të vendosë fytyrën dhe trupin e tij për të arritur qëllimin. Maurizio Sarri mbron Vedat Muriqin. Në seancën e mëngjesit, trajneri qortoi disa tifozë në tribuna që kritikuan sulmuesin kosovar. Dhe kështu ai iu afrua rrjetës ndarëse midis fushës dhe tribunave dhe drejtoi gishtin: "Nëse të dëgjoj të thuash gjëra të tjera për Muriqin, unë do të zbraz gjithçka (stadiumin)".

Tifozët janë në krah të tij: "Bravo mister", bërtasin pjesa më e madhe. Vedati vjen nga një sezon i pafat, por në këto ditë përgatitje ai po stërvitet në maksimum për t’u ngritur përfundimisht. Sarri është në anën e tij. Një arsye më shumë për të pasur besim dhe për të bërë mirë.