RTSH Sport Live

Serxho Ramos largohet nga Reali i Madridit

  • 16/06/2021
  • |
  • Spanjë
Serxho Ramos largohet nga Reali i Madridit
Mbrojtësi spanjoll dhe klubi nuk kanë arritur marrëveshje për zgjatjene kontratës, rrugët ndahen këtu

Sergio Ramos nuk është më pjesë e Real Madridit. Të dyja palët kanë njoftuar divorcing, ndërsa gjatë ditës së nesërme do të ketë dhe një konferencë për shtyp, ku lojtari do të njoftojë vendimin e tyjë më pak se dy javë para përfundimit të kontratës.

Më 30 qershor përfundon kontrata e Sergio Ramos me Real Madrid, me të cilin nuk ka pasur asnjë marrëveshje zgjatjeje. Madridi ofroi një vit me 10% zbritje dhe Ramos dëshironte të paktën dy sezone. Nuk kishte asnjë marrëveshje dhe kapiteni do të largohet nga klubi i Madridit 16 vjet pas mbërritjes së tij.

Akti i lamtumirës do të jetë në Valdebebas në 12.30 dhe futbollisti do të thotë lamtumirën me të gjitha nderimet, i shoqëruar nga Florentino Pérez dhe pothuajse i gjithë Bordi i Drejtorëve dhe drejtuesit e klubit. Lamtumira do të jetë në harmoni të plotë midis palëve, pavarësisht mungesës së marrëveshjes, të cilën e tentuan, që rrugët e tyre të vazhdonin të paktën një vit më shumë.

Ramos do t’i thotë lamtumirë Real Madridit së bashku me katër Kupa Europiane, katër Kupa Botërore Klubesh, tre Superkupa Europiane, pesë Liga, dy Kupa të Mbretit dhe katër Superkupa spanjolle. Një CV spektakolare që e bën atë lojtarin e dytë më të suksesshëm në historinë e Real Madrid, i dyti pas Paco Gento.