RTSH Sport Live

Shqipëria humbet Mirlind Dakun, sulmuesi pezullohet për 2 ndeshje

  • 23/06/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Shqipëria humbet Mirlind Dakun, sulmuesi pezullohet për 2 ndeshje

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dalë me një vendim në lidhje me incidentin e ndodhur pas përfundimit të ndeshjes së EURO 2024, Shqipëri-Kroaci, ku ishte i përfshirë sulmuesi kuqezi Mirlind Daku.

Komisioni i UEFA-s ka vendosur të pezullojë për dy ndeshje futbollistin shqiptar, i cili nuk do të mund të luajë kështu në ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, në program për t’u luajtur të hënën e 24 qershorit në Dyseldorf.