Spektakël në Londër: Arsenali rikuperon tre gola ndaj West Ham

• 21/03/2021
  • |
  • Angli
Hammers, 3-0 pas 32 minutash lojë. Dy autogola dhe goli i Lacazette lejojnë që Gunners të barazojnë  3-3

Barazim spektakolar 3-3 midis West Ham dhe Arsenal në derbin e Londrës, të vlefshëm për javën e 29-të në Premier League. Për Hammers, nuk është e mjaftueshme 3-0 për të arritur suksesin, me golat nga Lingard në 15', Bowen në 17' dhe Soucek në 32'.

Një autogol i çekut i rikthen Gunners përsëri në lojë në 38 ’, ndërsa në pjesën e dytë një autogol tjetër, këtë herë nga Dawson, vlen 2-3 në minutën e 61-të dhe Lacazette vulos barazimin në minutën e 82-të, duke marrë një pikë që dukej mision i pamundur.

Me këtë barazim, West Ham mbetet në vendin e pestë, në kuotën e 49 pikëve, me 14 fitore, 7 barazime dhe 8 humbje. Arsenali mban vendin e nëntë në kuotën e 42 pikëve me 12 fitore, 6 barazime dhe 11 humbje.