RTSH Sport Live

Superliga e Kosovës: Ballkani mundet nga Gjilani, Hila shënon tre gola

  • 19/12/2020
  • |
  • Kosova
Superliga e Kosovës: Ballkani mundet nga Gjilani, Hila shënon tre gola

Ballkani ka pësuar humbjen e parë në shtëpi në këtë sezon, duke u mundur nga Gjilani me rezultatin e thellë 4-0. Padyshim që heroi i kësaj sfide është Ardit Hila me tre golat e shënuar(13’, 44’ dhe 81’). Goli tjetër për skuadrën e Gjilanit u shënua nga Darko Nikac në minutën e 56-të.

Pas kësaj humbje, Ballkani mbetet në vend të dytë në kuotën e 38 pikëve, ndërsa Gjilani në vendin e katërt me 29 pikë. Superligën e Kosovës e udhëheq skuadra e Dritës me 40 pikë.

 

RENDITJA

#

Skuadrat

Nd.

F

B

H

G.SH

G.P

+/-

P

1

Drita

17

12

4

1

29

12

+17

40

2

Ballkani

18

12

2

4

43

25

+18

38

3

Prishtina

17

9

4

4

25

11

+14

31

4

Gjilani

18

8

5

5

18

16

+2

29

5

Feronikeli

18

5

8

5

22

16

+6

23

6

Arbëria

18

6

3

9

17

20

-3

21

7

Trepça'89

18

6

3

9

19

27

-8

21

8

Llapi

18

6

2

10

21

23

-2

20

9

Drenica Skënderaj

18

5

4

9

11

25

-14

19

10

Besa Pejë

18

1

3

14

13

43

-30

6