RTSH Sport Live

Tare kampion i Padelit: në Sardenjë trofeu me Giannichedda

  • 13/06/2022
  • |
  • Të tjera
Tare kampion i Padelit: në Sardenjë trofeu me Giannichedda
Drejtori sportive i bardhekaltërve u bashkua me ish-mesfushorin: triumfi në Kupën Verore MINI Padel

Igli Tare, fitues i Kupës Verore MINI Padel, çift me Giuliano Giannichedda. Drejtori sportive i Lazio triumfoi në turneun e luajtur mes VIP-ave dhe ish-futbollistëve në Forte në Santa Margherita. Çifti tjetër që mori në shtëpi trofeun ishte i formuar nga Roberto Baronio dhe Billy Costacurta. Të katër festuan së bashku.

Drejtori i Lazios, me mendjen tek merkato, ka kaluar pushime në Sardenjë në të njëjtin vend me Ciro Immobile. Bomberi i Lazios, me gjithë familjen, është argëtuar mes pishinës dhe detit, në pritje të rifillimit të sezonit të ri. Finalja e kampionatit ishte e pamundur për të për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës. Po rikuperohet, do të jetë gati për 5 korrik kur do të nisë faza përgatitore.