RTSH Sport Live

Tebas i përgjigjet El-Khelaifit: Ai na merr të gjithëve për budallenj!

  • 22/06/2022
  • |
  • Spanjë
Tebas i përgjigjet El-Khelaifit: Ai na merr të gjithëve për budallenj!
Presidenti i La Ligës: "Rregullat nuk ekzistojnë për PSG. Ne do të vazhdojmë të luftojmë për një futboll të qëndrueshëm pa mashtrim"

Javier Tebas i përgjigjet Nasser Al-Khelaifi. "Ai na merr për budallenj (as ai nuk i beson gënjeshtrat e tij) dhe jep mësime me krenarinë dhe arrogancën e "të pasurve të rinj". Rregullat nuk ekzistojnë për PSG-në. Ne do të vazhdojmë të luftojmë për një futboll të qëndrueshëm pa mashtruar". postimi në Twitter i presidentit të La Ligës.

Numri një i Paris Saint-Germain, në një intervistë për Marca, kishte kritikuar Tebas: "Unë bëj atë që bëjmë sepse e dimë se mundemi, nuk është pjesë e stilit tonë të kritikojmë klube të tjera apo liga të tjera. Ne nuk i japim mësim askujt, ashtu siç nuk i lejojmë të na mësojnë. Le të vazhdojmë me projektin tonë”.