RTSH Sport Live

Tek Gjermania mbyllet një epokë, Tomas Myler tërhiqet nga Kombëtarja

  • 10/07/2024
  • |
  • Euro 2024
Tek Gjermania mbyllet një epokë, Tomas Myler tërhiqet nga Kombëtarja

Tomas Myler largohet nga Kombëtarja gjermane pas 131 ndeshjesh dhe një kupe bote të fituar në Brazil në 2014-ën.

Ky vendim i 34-vjeçarit nuk do të ketë pasoja për karrierën e tij në Mynih pasi ka nënvizuar se do të respektojë deri në ditën e fundit kontratën që ka me Bajernin e Mynihut.

“Mund të ketë qenë ndeshja ime e fundit”, tha Tomas Myler në fund të duelit mes Spanjës dhe Gjermanisë, të vlefshëm për çerekfinalet e Euro 2024.