RTSH Sport Live

Tottenham, Conte iu nënshtrua operacionit: Gjithçka është në rregull

  • 01/02/2023
  • |
  • Angli
Tottenham, Conte iu nënshtrua operacionit: Gjithçka është në rregull
Klubi anglez kishte njoftuar më parë se trajneri italian do të operohej

Antonio Conte iu nënshtrua një operacioni. Ndërhyrja, siç njoftoi vetë trajneri i Tottenham në kanalet e tij në rrjetet sociale, u zhvillua pa komplikime: "Faleminderit për mesazhet tuaja të shkëlqyera - fjalët e tij në Instagram - Operacioni shkoi mirë dhe tashmë ndihem më mirë. Tani duhet të mendoj në lidhje me rikuperimin, mezi pres të rikthehem në fushë me ekipin”.

Tottenham kishte njoftuar më parë operacionin, duke shpjeguar se trajneri italian vuante nga dhimbje të forta barku dhe për këtë arsye do të kalonte nën thikë: "Pas një diagnoze të kolecistitit - shënimi i klubit - sot Antonio Conte do t'i nënshtrohet një operacioni dhe do të kthehet pas një periudhe rikuperimi. I gjithë klubi i uron shërim të shpejtë”.

Nuk është ende e qartë se kur Conte do të mund të ulet sërish në stol, por me siguri do të humbasë takimin prestigjioz të ndeshjes së radhës në shtëpi kundër Manchester Cityt të Guardiolës, të planifikuar për të dielën. Kane dhe shokët e tij do të kenë më shumë motivim për të kërkuar një fitore që do të ishte thelbësore për sa i përket kualifikimit në Champions League për sezonin e ardhshëm, aktualisht vetëm tre pikë larg (por Newcastle dhe Manchester United kanë luajtur një ndeshje më pak).