RTSH Sport Live

Ulje emergjente për aeroplanin e Utah Jazz, terror në bord

  • 31/03/2021
  • |
  • Basketboll
Ulje emergjente për aeroplanin e Utah Jazz, terror në bord
Avioni me të cilin po udhëtonte skuadra NBA goditi një tufë zogjsh dhe një motor mori flake

Frika për Utah Jazz, formacioni kryesor i Konferencës Perëndimore të NBA: gjatë fluturimit transferues në Memfis, ku ekipi i Salt Lake City do të përballej me Grizzlies, aeroplani goditi një tufë zogjsh dhe një nga motorët morën flakë, duke shkaktuar panik në bord.

Ky incident e detyroi pilotin të kthehej menjëherë dhe të kërkonte një ulje emergjente. Kaq frikë për të gjithë, por askush nuk u lëndua. Grupi i Utah Jazz u largua më pas në një aeroplan tjetër: "Çfarë dite e bukur!" shkroi në Twitter Rudy Gobert, francezi i ekipit. Në vend të kësaj, Donovan Mitchell publikoi dy duar të bashkuara në shenjë lutjeje.