RTSH Sport Live

United, Solskjaer feston:  Detyra ime është të sjell trofe, tani të fitojmë finale

  • 06/05/2021
  • |
  • UEFA Europa League
United, Solskjaer feston:  Detyra ime është të sjell trofe, tani të fitojmë finale
Trajneri norvegjez i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka folur për Sky pas ndeshjes me Romën, duke komentuar kalimin e Djajve të Kuq në finale

Trajneri norvegjez i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka folur për Sky pas ndeshjes me Romën, duke komentuar kalimin e Djajve të Kuq në finale: "Unë kam arritur tashmë në finale dhe jam krenar që jam pjesë e këtij klubi, ashtu siç janë edhe lojtarët. Detyra ime është të fitoj dhe të sjell trofe, tani do të shkojmë në finale gati dhe kundër një Villarreal të shkëlqyeshëm, dhe shpresojmë të fitojmë ".

"Nuk jam I kënaqur me faktin që i lejuam kundërshtarit kaq shumë shanse, e dija që ata do të bënin mirë dhe se do të ishte një lojë e hapur sepse ata duhet të shënonin shumë. Mund të kishte përfunduar shumë mirë me 6 gola të shënuar secili, ne duhet të luajmë më mirë se kaq, por ne jemi këtu sepse kemi shënuar më shumë".