RTSH Sport Live

Wijnaldum te PSG, është zyrtar: Këtu, për të shkuar më lart

  • 10/06/2021
  • |
  • Futboll Bota
Wijnaldum te PSG, është zyrtar: Këtu, për të shkuar më lart
Ish-mesfushori i Liverpool është zyrtarizuar nga klubi, kontratë deri në vitin 2024

Wijnaldum është një lojtar i ri i PSG-së, është zyrtar. Njoftimi u bë nga vetë klubi francez në faqen e tij të internetit dhe në rrjetet sociale, duke mirëpritur ish-mesfushorin e Liverpoolit që arrin në një transferim të lirë. Për hollandezin ishte edhe Barcelona, ​​e interesuar prej disa kohësh, por në fund Wijnaldum zgjodhi Parisin e Mbappé dhe Neymar. Siç thuhet në njoftimin për shtyp nga klubi francez, lojtari ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor 2024.

"Të firmosësh për Paris Saint-Germain është një sfidë e re për mua. Unë jam duke shkuar në një nga ekipet më të mira në Europë dhe dua të tregoj të gjithë dëshirën dhe angazhimin tim për këtë projekt ambicioz. Paris Saint-Germain ka treguar se sa i fortë është. Në vitet e fundit dhe unë jam i bindur se së bashku, me tifozët tanë, mund të shkojmë edhe më lart dhe më tej", këto janë fjalët e Wijnaldum.