RTSH Sport Live

Aguero publikon audion e kardiologut të tij, mesazhin e shpresës

  • 22/02/2024
  • |
  • Futboll Bota
Aguero publikon audion e kardiologut të tij, mesazhin e shpresës
Ish-talenti i Manchester City-t dëgjon raportin pas kontrolleve të zemrës dhe emocionohet: a do të kthehet të luajë?

Shpresa është e fundit që vdes, edhe kur gjithçka duket e humbur, edhe kur koha shfaqet si një pengesë e pakapërcyeshme. Në vitin 2021, pas nënshkrimit me Barcelonën, talenti argjentinas, Sergio Aguero pësoi një aritmi kardiake gjatë ndeshjes kundër Alaves. Kontrollet e mëvonshme e çuan atë të tërhiqej nga futbolli për shkak të problemeve me zemrën.

Sot argjentinasi, gati 36 vjeç, ka postuar në profilin e tij social një video ku dëgjon diagnozën e kardiologut: përgjigja është pozitive, trajtimi po ecën sa më mirë dhe lind mundësia e rikthimit në aktivitetin konkurrues. Ish-talenti i Manchester Cityt e mirëpret lajmin me sy të përlotur dhe një buzëqeshje. Shkenca mund t'i kthejë atij një fragment të karrierës, mjafton ta lëvizësh atë.