RTSH Sport Live

Atlanta thumbon Messi-n: Ja pica juaj e kthimit

  • 17/09/2023
  • |
  • Futboll Bota
Atlanta thumbon Messi-n: Ja pica juaj e kthimit
Pas suksesit 5-2 ndaj Inter Miami, lind ironia për asin argjentinas, i cili në asnjë rast nuk doli në fushë

Atlanta bëri një deklaratë të fortë ndaj Inter Miami-t duke fituar në xhiron e fundit të MLS me rezultatin 5-2. Një goditje për skuadrën e Leo Messit. Megjithatë, argjentinasi nuk doli në fushë në këtë ndeshje pasi iu përgjigj thirrjes së Argjentinës gjatë pushimit ndërkombëtar. Arsyet paraprake: asgjë më shumë, siç konfirmoi trajneri Martino. Në fund të ndeshjes, përmes rrjeteve sociale, Atlanta u tall me Leo Messin.

Messi dhe pica: ironi në MLS. Si? Postimi i një fotoje të një pice me një "L" në qendër të përbërë kryesisht nga domate të prera në feta. Gjithashtu thuhej: "Ja ku është pica juaj e kthimit". Pak kohë më parë Leo Messi kishte postuar një foto të një pice plot me domate dhe ullinj që ishte dorëzuar në shtëpinë e tij në Miami. Me pak fjalë, ironia nuk mungon as në anën tjetër të botës...