RTSH Sport Live

Barcelona mendon për Leaon

  • 13/02/2024
  • |
  • Spanjë
Barcelona mendon për Leaon

Te Barcelona, ​​me La Ligën tashmë thuajse të humbur, mendimet janë kryesisht te merkato dhe pasardhësi i Xavi-t, i cili tashmë ka shpallur lamtumirën e tij me katalanasit në qershor.

Drejtuesit e klubit spanjoll kërkojnë të afrojnë në skuadër një anësor të talentuar që garanton shpejtësi dhe gola. Ai që pëlqehet shumë është Rafael Leao iMilanit, një lojtar i vëzhguar edhe në të kaluarën kur hezitoi të rinovojë me kuqezinjtë dhe që në fund vendosi të qëndronte në Itali.

Spanjollët e shohin atë si një lojtar të aftë për të bërë gjëra të mëdha, i cili do të sillte shumë shpejtësi në krah dhe gola, edhe nëse këtë sezon ai nuk ka spikatur për aftësitë e tij në finalizm.

Ylli i Milanit ka një klauzolë lirimi prej 175 milionë eurosh të vlefshme vetëm nga data 5 deri më 15 korrik.