RTSH Sport Live

Çmenduri për Kristiano Ronaldon në Iran, imazhe mbresëlënëse

  • 18/09/2023
  • |
  • Futboll Bota
Çmenduri për Kristiano Ronaldon në Iran, imazhe mbresëlënëse
Portugezi nesër do të luajë kundër Persepolis në Ligën e Kampionëve të Azisë

Gjithçka është gati për debutimin e Cristiano Ronaldos në fazën finale të Ligës së Kampionëve të Azisë. Falë renditjes së vitit të kaluar, portugezi fitoi akses në garë. Debutimi do të jetë kundër një skuadre iraniane, Persepolis. Lojtarët e Al-Nassr mbërritën sot në qytet dhe pritja për lojtarin portugez ishte mbresëlënëse.

Mijëra tifozë iranianë ndoqën autobusin e ekipit arab në mes të rrugës. Të njëjtët që më pas pushtuan  hotelin ku po qëndron Ronaldo dhe shokët e tij: njerëz që u ngjitën në mal për të vëzhguar dhe brohoritje të pafundme brenda për CR7. Kur ai zbarkoi në aeroport, portugezit iu dha edhe një tapet persian i personalizuar me shkrimin e tij mbi të, me vlerë rreth një mijë euro.