RTSH Sport Live

Cristiano Ronaldo zbarkon në Itali

  • 21/06/2023
  • |
  • Gosip
Cristiano Ronaldo zbarkon në Itali
Fillimisht vendosi ndeshjen e Portugalisë në minutat e fundit, pastaj fluturoi për në Sardenjë

Një ditë më parë vendosi ndeshjen e Portugalisë në minutat e fundit, një ditë më pas ishte në aeroplan për në Itali. Cristiano Ronaldo nuk humbi kohë pas fitores ndaj Islandës dhe menjëherë iu bashkua familjes së tij.

Portugezi u ul në aeroportin e Olbias në orën 9 të mëngjesit të sotëm. Siç raporton La Nuova Sardegna, ishin tre marinarë që e prisnin dhe supozohet se ndalesa e tij e parë është në një jaht. Në orët e vona të mëngjesit, partnerja e tij Georgina ka publikuar një video në shtëpinë ku po qëndrojnë me fëmijët e tyre duke u përqafuar me Ronaldon.

Një lidhje mes Ronaldos dhe Sardenjës ka disa vite që vazhdon. Duke filluar nga pushimet e tij të para në verën e vitit 2008 dhe më pas në 2018 para se të transferohej te Juventus nga Real Madrid.