RTSH Sport Live

Dembélé-Mbappé, PSG një hap larg titullit

  • 24/04/2024
  • |
  • Futboll Bota
Dembélé-Mbappé, PSG një hap larg titullit
Parisienët fitojnë 4-1 kundër Lorientit me dopieta nga Dembélé dhe Mbappé

Rikuperimi i ndeshjes së javës së 29-të të Ligue 1, ajo mes PSG dhe Lorient përfundoi me një fitore 4-1 si udhëtues për parisienët, të cilët tani janë një hap larg titullit të tyre të dymbëdhjetë në kompeticion.

Në rast se Monaco nuk mund Lille në ndeshja e orës 21:00, skuadra e drejtuar nga Luis Enrique do të shpallet kampione. Ndeshja u vendos nga golat e Dembélé (në minutat 19’ dhe 60’) dhe Kylian Mbappé ( 22 dhe 90).