RTSH Sport Live

Dua Lipa bën tifozët e Palermos të ëndërrojnë

  • 09/11/2023
  • |
  • Gosip
Dua Lipa bën tifozët e Palermos të ëndërrojnë
Fotoja e këngëtares së njohur është bërë trend. Skuadra e Corinit është e katërta në Serinë B dhe sapo ka festuar 123 vjet ekzistencë: tifozët ëndërrojnë promovimin

Në Palermo është mania Dua Lipa. Kombinimi sport-muzikë ka ekzaltuar tifozët e skuadrës në qytet dhe në mbarë botën, të lumtur që ylli Dua Lipa ka veshur fanellën e Klubit të Futbollit Palermo.

Lajmi që bëri xhiron e mediave dhe rrjeteve sociale është bërë një temë e zakonshme që lidh entuziazmin e fansave (në Sicilinë perëndimore) dhe emigrantëve të shumtë të Palermos, në Itali dhe në shumë vende të botës.

Fotoja e Dua Lipa me fanellën e Palermos është bërë trend dhe jo vetëm se është estetikisht e këndshme por është kthyer në një tjetër simbol për shumë fansa që shpresojnë t'i rikthehen futbollit të madh. Rënia e Palermos dhe ngjitja në Serie B me rezultate të rëndësishme (disa rekorde të thyera) dhe stadiumi i mbushur është kthyer në një kult, aq sa festimet në qytet për ngjitjen në Serinë B kanë mahnitur pronarët e rinj(siç dihet, skuadra është bërë pjesë e gjigantit City Group).

Në pritje të Serisë A, tifozët e Palermos janë krenarë të admirojnë ngjyrat e skuadrës së tyre të preferuar të veshur nga këngëtarja e njohur. Duhet nënvizuar se Dua Lipa është një artiste me numra të jashtëzakonshëm, deri në gjashtëdhjetë milionë dëgjues mujor në Spotify. Fotoja është publikuar në profilin e Foot Locker Europe në Facebook.

Në Palermo do të donin që Dua të vinte për të vizituar qytetin, së fundmi ishte skena e mega-ditëlindjes së një multimilioneri japonez i cili ftoi mbi 1400 njerëz në kryeqytetin sicilian (duke marrë me qira teatrot dhe hotelet më të rëndësishme në qytet për një javë). Disa fansa ëndërrojnë një koncert të Dua Lipës për të kurorëzuar rikthimin e shumëpritur në elitën e futbollit Italian.