RTSH Sport Live

Festë në “Air Albania”…

  • 20/11/2023
  • |
  • Kombëtarja
Festë në “Air Albania”…
Plan festiv para dhe pas ndeshjes me Ishujt Faroe

“Air Albania”, gati për të festuar. Gjithçka është legjitime, pasi kuqezinjtë kanë arritur të sigurojnë një biletë për në “Gjermani 2024”. Hera e dytë për Shqipërinë që arrin në një nilev të tillë pas Euro 2016. FSHF në bashkëpunim me organet kompetente, kanë hartuar një plan festiv, para dhe pas ndeshjes me Ishujt Faroe.

Ja programi:

Mund të jetë një imazh i teksti

Ora 17:45

Hyrja e tifozëve në stadium

Ora 20:37

Hapja e flamurit në tribunën lindore dhe koreografia me plasmasët kuqezi në të gjithë stadiumin.

Ora 20:45

Nis ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe

Ora 21:30

Ansambli i këngëve dhe valleve popullore do të performojë në fushë.

Ora 22:40

Festë me fishekzjarrë.

Ora 22:50

Prezantimi i klipit “RRUGËTIMI I SHQIPËRISË NË FUSHATËN KUALIFIKUESE PËR EURO 2024”.

Ora 23:00

E ftuar speciale Juliana Pasha- Kolazh me këngë popullore.

Ora 23:20

Kombëtarja shqiptare rikthehet në fushë dhe përshëndetet me tifozët.

Ora 00:00

Festë me fishekzjarrë