RTSH Sport Live

Gjimshiti: Barazimi me Ishujt Faroe? Rëndësi ka arritja e objektivit

  • 20/11/2023
  • |
  • Kombëtarja
Gjimshiti: Barazimi me Ishujt Faroe? Rëndësi ka arritja e objektivit
Kapiteni i Shqipërisë, Berat Gjimshiti ka komentuar barazimin 0-0 me Ishujt Faroe

Një barazim 0-0 në “Air Albania”, që nuk ka lënë shije të mirë për lojën e treguar në fushën e lojës nga ana e kuqezinjve përballë Ishujve Faroe. Megjithatë, për kapitenin Berat Gjimshiti rëndësi ka arritja e objektivit, kualifikimi dhe vendi i parë.

“Ne kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët, të shënonim gola. Por e rëndësishme është që arritëm dy objektivat. Objektivi i parë ishte kualifikimi, ndërsa i dyti ishte vendi i parë në grup. Nuk është se e nënvlerësuam kundërshtarin, por ata janë një skuadër shumë fizike dhe nuk ishin të lodhur, ishin më të freskët”.