RTSH Sport Live

Harry Kane dhe dhoma e hotelit ku jeton, çfarë shume absurde!

  • 06/11/2023
  • |
  • Gosip
Harry Kane dhe dhoma e hotelit ku jeton, çfarë shume absurde!
Sulmuesi anglez ka shpenzuar deri më tani një milion paund për të shijuar luksin shtesë të hotelit bavarez.

Uragani Harry Kane në Bundesligë. Sulmuesi anglez, i blerë në afatin kalimtar të fundit nga Tottenham, udhëheq Bayern-in me gola: 15 në vetëm 10 paraqitje në ligë, plus dy në Champions League. Një fillim shkatërrues i sulmuesit, i cili gjithashtu po kërkon ekuilibër në jetën e tij private.

Ish-sulmuesi i Tottenham nuk ka arritur ende të gjejë një shtëpi ku të vendoset, por është akomoduar në një hotel luksoz. Lojtari i lindur në vitin 1993 po qëndron në fakt me familjen e tij në Hotelin Vier Jahreszeiten Kempinski të Mynihut, me një kosto prej 10 mijë euro nata. Anglezi, i cili zbarkoi në Gjermani 12 gushtin e kaluar, ka shpenzuar deri më tani një milion paund për të shijuar luksin shtesë të hotelit bavarez.