RTSH Sport Live

Juventusi, në finale të Kupës së Italisë

  • 23/04/2024
  • |
  • Itali
Juventusi, në finale të Kupës së Italisë
Lazio mundi 2-1 bardhezinjtë në Olimpico në ndeshjen e kthimit, por skuadra e Allegrit shkon në finale falë suksesit 2-0 në ndeshjen e parë

Lazio mundi Juventusin në Olimpico në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, por bardhezinjtë shkojnë në finalen e Kupës së Italisë. Bardhekaltërit fituan 2-1, por djemtë e Allegrit vazhdojnë më tej falë suksesit të ndeshjes së parë (2-0 për bardhezinjtë).

Castellanos befasoi me një dygolësh mes pjesës së parë dhe të dytë (12' dhe 48'), më pas Milik me topin e parë të prekur (82') u jep atyre pasimin në kapitullin e fundit të Kupës së Italisë dhe gjithashtu kualifikimin për në “Final Four” të Superkupës.

Tani bardhezinjtë presin të zbulojnë se kush mes Atalantës dhe Fiorentinës do të jetë sfiduesi në finale, e cila do të luhet më 15 maj në Olimpico të Romës.