RTSH Sport Live

Kukësi barazon me Ettifaq FC

  • 03/08/2022
  • |
  • Abissnet Superiore
Kukësi barazon me Ettifaq FC
Verilindorët kanë barazuar 0-0 në miqësoren e dytë të zhvilluar në Turqi ku po zhvillon fazën përgatitore

Skuadra e Kukësit, nën drejtimin e trajnerit Skënder Gega po zhvillon fazën përgatitore në Turqi. Gjatë ditës së sotme skuadra verilindore ka zhvilluar dhe miqësoren e dytë në tokën turke, në një program me tri të tilla, duke barazuar 0-0 me skuadrën nga Arabia Saudite, Ettifaq FC. Miqësorja u zhvillua në kompleksin e Fenerbahce.

Njoftimi i klubit:

FT/ FK KUKËSI 0-0 ETTIFAQ FC

Është mbyllur në barazim pa gola miqësorja e dytë në Turqi, aty ku skuadra jonë u përball me ekipin nga Arabia Saudite, Ettifaq FC. Ndeshja e zhvilluar në kompleksin e Fenerbahce, ka përfunduar me rrjeta të paprekura, teksa ekipi ynë ka zhvilluar një lojë mjaft të mirë.

Fillimisht ishte programuar ndeshja ndaj Ettifaq të ishte e fundit në Turqi, por me ndryshimin e programit, kjo ndeshje u luaj më para dhe ekipi do të ketë testin e fundit në datën 8 gusht.

Formacioni:

TAFAS, HAXHIU, ILIESKI, TOSIČ, NDRECA, KOTE, GJ. TAIPI, MORAES, BAŠA, HASAJ, DACI

U aktivizuan: COLLARI, BYTYCI, XHEKA, ZIVKOVIC, PEPOSHI, BERISHA, EBERT, DOMI, LEYTON