RTSH Sport Live

Liga e Europës, Xhaja dhe Jorgji gjykojnë Gjimshitin dhe Xhixhën

  • 12/12/2023
  • |
  • UEFA Europa League
Liga e Europës, Xhaja dhe Jorgji gjykojnë Gjimshitin dhe Xhixhën

Të enjtën në orën 18:45 do të luhet dueli mes Karabagut dhe Haken, në grupin H të vlefshëm për Ligën e Europën. Në këtë ndeshje arbitri kryesor do të jetë Juxhin Xhaja ndërsa asistentët e tij Dojando Myftari dhe Rejdi Avdo. Gjyqtari i katërt do të jetë Olsion Yzeiraj. Kështu arbitrat shqiptar do të gjykojnë Redon Xhixhën, ish-sulmuesin e Tiranës.

Ndërsa në orën 21:00 Atalanta do të sfidojë në transfertë Rakov në grupin D. Kapiteni i Kombëtares kuqezi Berat Gjimshiti do të gjykohet nga Enea Jorgji. Asistentët e tij do të jenë Denis Rexha dhe Ridiger Çoka. Florian Lata do të jetë arbitri i katërt.