RTSH Sport Live

Manchester United në finalen e Carabao Cup, do të përballet me Newcastle

  • 01/02/2023
  • |
  • Angli
Manchester United në finalen e Carabao Cup, do të përballet me Newcastle
Djajtë e Kuq fitojnë gjithashtu edhe ndeshjen e kthimit (2-0) kundër Nottingham Forest dhe sigurojnë finalen e Wembley më 26 shkurt

Pas suksesit 3-0 në ndeshjen e parë të luajtur në City Ground, Manchester United gjithashtu triumfoi dhe në ndeshjen e kthimit kundër Nottingham Forest në Old Trafford dhe mori biletën për në finalen e Carabao Cup, një objektiv që nuk e kishte arritur që nga sezoni 2016-2017, kur goli vendimtar i Zlatan Ibrahimovic në atë finale të përfunduar me rezultatin 3-2 i dha Djajve të Kuq trofeun kundër Southampton.

Martial dhe Fred u kujdesën për ndeshjen e kthimit për të siguruar kualifikimin me dy gola në harkun e tre minutave, mes minutës së 73-të dhe 76-të. Prandaj, më 26 shkurt, finalja e Kupës së Ligës në Wembley do të jetë midis United dhe Newcastle.