RTSH Sport Live

Manchester United, sulmi i ashpër nga legjenda Neville

  • 04/12/2023
  • |
  • Angli
Manchester United, sulmi i ashpër nga legjenda Neville
Një periudhë jo e lehtë te Djajtë e Kuq pas barazimit në Champions League me Galatasaray dhe humbjes me Neëcastle në Premier League.

Nuk është një periudhë e mirë për Manchester United për sa i përket rezultateve si në kampionat ashtu edhe në Champions League. Djajtë e Kuq janë në fakt të freskët nga një barazim evropian me Galatasaray (3-3) dhe nga humbja e së shtunës në Premier League me Neëcastle (1-0). Vendi I parë, që mbahet nga Arsenali, është 9 pikë larg dhe as loja nuk është e shkëlqyer. Tifozët po zhurmojnë, siç është rasti i një legjende si Gary Neville. Ish-mbrojtësi i krahut pranoi për mediat angleze se ishte lodhur duke parë ndeshjen.

Chelsea mbërrin në Old Trafford të mërkurën në mbrëmje. "Tashmë kam frikë se çfarë do të ndodhë të mërkurën në mbrëmje kundër Chelsea sepse mund të jetë një rrëmujë. Paraqitjet janë nën mesataren. Tifozët - tha Neville - kanë humbur besimin, ata janë të lodhur dhe kanë filluar pakënaqëstë e parë kundër trajnerit. Ne nuk u besojmë më as mediave. Unë e dua këtë klub, por nuk mendoj se do ta shikoj ndeshjen e së mërkurës. Jam i ngopur”.