RTSH Sport Live

NBA: Babë e bir në një skuadër, Lakers zgjedh Bronny James

  • 28/06/2024
  • |
  • Basketboll
NBA: Babë e bir në një skuadër, Lakers zgjedh Bronny James

Pas disa muajsh plot thashetheme dhe hipotezash, Bronny James më në fund u zgjodh nga Los Angeles Lakers në Draft.

I freskët nga rikuperimi pas arrestit të frikshëm kardiak që e pa atë si protagonist verën e kaluar gjatë një seance stërvitore kolegji në USC, djali i madh i familjes James do të jetë në gjendje të përmbushë ëndrrën e tij dhe të LeBron për të luajtur përkrah babait të tij, një ngjarje që ka nuk ka ndodhur kurrë i pari në historinë e NBA