RTSH Sport Live

NBA: Super Doncic nuk mjafton, Bostoni fiton edhe finalen e dytë

  • 10/06/2024
  • |
  • Basketboll
NBA: Super Doncic nuk mjafton, Bostoni fiton edhe finalen e dytë

Ndeshja e dytë e finaleve të NBA fitohet sërish nga Bostoni, që mposht Dallasin 105-98 duke shfrytëzuar maksimalisht faktorin fushë.

Ndeshja ka qenë më e ekuilibruar se e para, por sërish e dominuar nga Celtics: Luka Doncic përfundoi takimin me një “triple double” (32 pikë, 11 kërcime dhe 11 asistime), por Jrue Holiday (26) dhe Jaylen Brown (21) i dhanë epërsinë skuadrës së Mazzullës.

Seria e finaleve shkon 2-0 dhe tani spostohet në Teksas, te shtëpia e Mavericks.