RTSH Sport Live

Nga Ronaldo te Haaland, cilët janë 13 kampionët pa tatuazhe

  • 27/12/2023
  • |
  • Gosip
Nga Ronaldo te Haaland, cilët janë 13 kampionët pa tatuazhe
Për të qenë një superstar, nuk ka nevojë për tatuazhe në trup, dhe këtë e vërtetojnë këta të famshëm të sportit

Për të qenë një superstar, nuk ka nevojë për tatuazhe në trup. E megjithatë, në sport jemi mësuar që sportistët  trofetë apo arritjet personale t’i përjetësojnë në trupin e tyre, tatuazhe pafund… Nuk është e tepër të thuhet se në ditët e sotme lajm përbëjnë ata sportistë që nuk kanë asnjë tatu në trupin e tyre.

Në një listë me 13 kampionë janë emra si Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, nuk kanë asnjë tatuazh në trup. Këtij grupi i bashkohet edhe Luka Modric. Edhe tre tenistët më të famshëm në botë, Nadal, Federer dhe Djokovic qëndrojnë në këtë kategori. Këtë zgjedhje e ka bërë edhe Serena Williams. Gjithashtu, një nga të paktët basketbollist që nuk ka asnjë tatu është edhe Gasol.

Erling Haaland

Erling Haaland

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Kylian Mbappè

Kylian Mbappè

Pau Gasol

Pau Gasol

Luka Modric

Luka Modric

Roger Federer

Roger Federer

Iker Casillas

Iker Casillas

Rafa Nadal

Rafa Nadal

Novak Djokovic

Novak Djokovic

Xavi Hernandez

Xavi Hernandez

Seren Williams

Seren Williams

Andrés Iniesta

Andrés Iniesta

Sergio Garcia

Sergio Garcia