RTSH Sport Live

Norris befason Verstappen në Barcelonë

  • 22/06/2024
  • |
  • Formula 1
Norris befason Verstappen në Barcelonë
Godet britaniku në timonin e McLaren-it, holandezi dorëzohet me vetëm 20 të mijëtat

Lando Norris do të startojë nga vendi i parë në GP të Spanjës, në raundin e dhjetë të F1 të sezonit. Në pistën Montmelò në Barcelonë, piloti i ekipit të McLaren arriti të shënonte kohën më të mirë në provat zyrtare që i dha vendin e parë me 1:11.383 në frymën e fundit përpara Red Bull të Max Verstappen.

Rreshti i dytë për Mercedesin e Leëis Hamilton dhe George Russell, ndërsa Ferrari do të nisë nga vendi i pestë dhe i gjashtë, në rreshtin e tretë, me Leclerc dhe Sainz.

Mund të jetë një imazh i teksti