RTSH Sport Live

Plas në tribuna, rrihen tifozët e Ferrarit pas kontaktit Leclerc-Perez

  • 29/10/2023
  • |
  • Formula 1
Plas në tribuna, rrihen tifozët e Ferrarit pas kontaktit Leclerc-Perez
Përleshja e nisur nga disa mbështetës të pilotit vendas të Red Bull, i detyruar të tërhiqej

Klimë e tensionuar në tribunat e cirkuitit Hemanos Rodriguez në Mexico City gjatë GP të Formula 1. Në një garë që praktikisht e pa menjëherë pilotin vendas, Sergio Perez të detyruar të tërhiqej pas një kontakti me Charles Leclerc, tifozët meksikanë në tribuna sulmuan disa mbështetës të Ferrarit, të tërbuar nga kontakti mes pilotit të Red Bull dhe Ferrarit të francezit.