RTSH Sport Live

Playoff NBA 2024/ Donçiç super, Minesota dorëzohet në frymën e fundit

  • 25/05/2024
  • |
  • Basketboll
Playoff NBA 2024/ Donçiç super, Minesota dorëzohet në frymën e fundit

Dallas ka mundur ekipin e T’Ëolves në ndeshjen e dytë të finaleve konferecës së perëndimit. Në Dallas vendasit kishin 18 pikë më pak se rivalët nga Minesota, por performanca e Irving dhe Donçiç bëri diferncën.   

Të besuarit e Xheson Kid një minutë nga fundi ishin në dizavantazh me shifrat 108-103, por arritën përmbysnin gjithçka.

Lojtari i takimit ishte Luka Donçiç duke shënuar golin e fitores 4 sekonda nga fundi. Slloveni mbylli ndeshjen me 32 pikë, 13 asist dhe 10 topa në tabelë.

Ndeshja

MINNESOTA TIMBERËOLVES-DALLAS MAVERICKS (Ndeshja 2) 108-109 (0-2)