PSG shpëton në minutën e 96-të, shtyhet festa e titullit

• 27/04/2024
  • |
Parisienët shpëtojnë veten nga 1-3 në 3-3 në finale dhe “humbasin” takimin me titullin e tyre të dymbëdhjetë

PSG shpëtoi veten në minutën e 96-të në shtëpi kundër Le Havre me rezultatin 3-3 dhe humbi mundësinë për të fituar titullin këtë mbrëmje. Ndeshja e vlefshme për javën e 31-të Ligue 1 hapet me golin e Operi në minutën e 19-të, Barcola përgjigjet dhjetë minuta më vonë, por Ayeë kalon mysafirët në avantazh në fund të pjesës së parë. Touré shënoi të tretin në minutën e 61-të, më pas Ramos ngushton diferencën me një asistim të Hakimin në minutën e 78-të.

Sulmuesi portugez shënoi golin e barazimit në minutën e 96-të, duke firmosur 3-3 me një goditje me kokë. Ky barazim i lejon Le Havre-s të kapë Metz-in në zonën e playout-it, ndërsa PSG-ja duhet të presë rezultatin e nesërm të Monaco nëse mund të festojë titullin(në rast se bardhekuqtë nuk arrijnë të fitojnë).