RTSH Sport Live

Rey Manaj në histori, Sivasspor e nderon me çmim

  • 22/04/2024
  • |
  • Kombëtarja
Rey Manaj në histori, Sivasspor e nderon me çmim
Para ndeshjes mes Sivassporit dhe Fenerbahçes në Superligë, qendërsulmuesi shqiptar është nderuar nga klubi.

Para ndeshjes mes Sivassporit dhe Fenerbahçes në Superligë, qendërsulmuesi shqiptar, Rey Manaj është nderuar me një çmim të veçantë nga ana e klubit turk në një ceremoni të thjeshtë, por mjaft domethënëse.

Ylli i Sivasspor,Manaj, arriti të shënojë 20 gola dhe të japë 1 asistim në 30 ndeshje këtë sezon, duke bërë historinë si lojtari me më shumë gola në një sezon. 27 ndeshje, 16 gola dhe një asist në kampionat. 3 ndeshje dhe 4 gola në Kupë.