RTSH Sport Live

Serbia zyrtarizon listën përfundimtare të lojtarëve për “Euro 2024”

  • 28/05/2024
  • |
  • Rajoni
Serbia zyrtarizon listën përfundimtare të lojtarëve për “Euro 2024”

Gjashtë ditë pasi publikoi listën provizore me 35 lojtarë, komisari teknik i Serbisë ka bërë zgjedhjet përfundimtare duke dhënë sot në mëngjes emrat e 26 futbollistëve, të cilët do të udhëtojnë drejt Gjermanisë.

Zgjedhjet e Dragan Stojkoviç nuk kanë qenë aspak surprizë pasi në Gjermani do të përfaqësojnë Serbinë lojtarët me më shumë eksperiencë.

Serbia ndodhet në Grupin C së bashku me Anglinë, Danimarkën dhe Slloveninë.

Lista përfundimtare:

Portierë: Vanja Milinkovic-Saviç, Predrag Rajkoviç, Djordje Petroviç

Mbrojtës: Strahinja Pavloviç, Nikola Milenkoviç, Milos Veljkoviç, Srdjan Babiç, Urosh Spajiç, Nemanja Stojiç

Mesfushorë: Sasa Lukiç, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimoviç, Ivan Iliç, Srdjan Mijailoviç, Sergej Milinkoviç-Saviç, Dushan Tadiç, Lazar Samarzhiç, Veljko Birmançeviç, Filip Kostiç, Filip Mladenoviç, Andrija Zivkoviç, Mijat Gaçinoviç

Sulmues: Aleksandar Mitroviç, Dushan Vlahoviç, Luka Joviç, Petar Ratkov