RTSH Sport Live

Sot Liga e Evropës, Milan - Zvezda në RTSH 1 HD

  • 25/02/2021
  • |
  • UEFA Europa League
Sot Liga e Evropës, Milan - Zvezda në RTSH 1 HD
Në orën 21.00 në RTSH 1 HD vjen përballja më interesante, por në RTSH Sport publiku mund të ndjekë gjithë golat e mbrëmjes në kohë reale

UEFA Europa League luan sot ndeshjet e kthimit të raundit 1/16 dhe gjithçka vjen në transmetuesin publik duke filluar nga ora 18.55. Në kanalin sportiv të platformës digjitale vijnë gjithë golat e ndeshjeve që nisin në orën 18.55 ku pritet me interes reagimi i Napolit pas humbjes në Spanjë me Granadën, apo edhe ekipi që do kaloj më tej nga çifti Arseal - Benfika, duke qënë se ndeshja e parë në Portugali ka përfunduar 1-1.

Sot përcaktohen 15 skuadra që do të vazhdojnë më tej në këtë kompeticion, sepse Tottenhami është kualifikuar ditën e martë duke mundur austriakët e Volfsberger me rezultatin e përgjithshëm 8-1.

Në RTSH 1 HD, transmetimi nis në orën 20.25 me emisionin “Studio Europa League”, ku në drejtimin e Alban Hasanit dhe me prezencën e Alban Tafajit dhe Arbër Abilaliaj vijnë të rejat për ndeshjet e mbrëmjes dhe sfidat që mbyllen në ato moment. Ndeshja e përzgjedhur nga RTSH për këtë raund është Milan- Crvena Zvezda. Përballja e parë në Serbi përfundoi 2-2, prandaj pritet me interes reagimi i kuqezinjve të Milanos sidomos pas humbjes në derbi.