RTSH Sport Live

Taipi ndëshkon Kukësin, Partizani hedh një hap drejt gjysmëfinaleve

  • 20/02/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Taipi ndëshkon Kukësin, Partizani hedh një hap drejt gjysmëfinaleve

Partizani fiton 1-0 në transfertë përballë Kukësit dhe hedh një hap të madh drejt gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë. Ish-kapiteni i verilindorëve Gjelbrim Taipi ka shënuar golin e vetëm të kësaj sfide në minutat e fundit të pjesës së parë.

Miqtë ishin më kërkues dhe krijuan disa raste për shënim në minutat e para, por goli i vetëm i takimit erdhi në përfundim të pjesës së parë. Në fraksionin e dytë të lojës, Kukësi u mundua që të reagonte, por pa arritur që të gjente golin e barazimit.

Partizani hedh një hap drejt kualifikimitpas këtij suksesi, por dëmtimi i Skukës zbeh disi suksesin e “demave”. Ndeshja e kthimit do të luhet në Tiranë në 5 mars.