RTSH Sport Live

Tjetër tragjedi në botën e futbollit, ndahet nga jeta portieri 26-vjeçar

  • 15/06/2024
  • |
  • Angli
Tjetër tragjedi në botën e futbollit, ndahet nga jeta portieri 26-vjeçar

Një tjetër tragjedi e tmerrshme trondit botën e futbollit. Matija Sarkic, portieri i Millwall, ka vdekur nga një sëmundje e papritur në moshën 26-vjeçare. Vetë klubi anglez e komunikoi këtë me një shënim të dhimbshëm:

"Millwall Football Club është plotësisht i shkatërruar për të njoftuar se Matija Sarkic ka vdekur në moshën 26-vjeçare. Sarkic, portieri numër një i 'Luanëve', grumbulloi 33 paraqitje për klubin që kur u bashkua nga Wolverhampton në gusht 2023. Një ndërkombëtar malazez, Matija ka përfaqësuar me krenari vendin e tij në shumë raste."

Vetëm dhjetë ditë më parë ai ishte protagonist i ndeshjes mes Malit të Zi dhe Belgjikës, të fituar nga kombëtarja e drejtuar nga trajneri Tedesco 2-0 falë golave ​​të De Bryne dhe Trossard. Sarkiç iu bashkua skuadrës së Championship Millwall vetëm një vit më parë nga Wolverhampton.