RTSH Sport Live

Top 11-shja ideale e finales së Champions mes Realit dhe Liverpulit

  • 26/05/2022
  • |
  • Futboll Bota
Top 11-shja ideale e finales së Champions mes Realit dhe Liverpulit
Nëpërmjet ELO (sistemi i përdorur nga FIFA për të ndërtuar renditjen) këtu është formacioni perfekt 4-3-3 nga Blancos dhe Reds

Dita po afron, Liverpool dhe Real Madrid, finalja do të transmetohet në RTSH, po i japing dorën e fundit përgatitjeve për finale e 28 majit në Stade de France. Nga shumë parashikime dhe hamendësime për këtë finale, nuk kishte se sit ë mungonte dhe 11-shja më e mirë e përzgjedhur e kësaj sfide, e përbërë me lojtarë të të dyja skuadrave. Në fakt është sistemi ELO, i cili përdoret nga FIFA për të ndërtuar renditjen e skuadrave, që ka bërë një përzgjedhje të tillë me një skemë 4-3-3:

Në portë Courtois(Real Madrid)

Në mbrojtje: Alexander-Arnold(Liverpool), Militao(Real Madrid), Van Dijk(Liverpool), Robertson(Liverpool)

Në mesfushë: Modric(Real Madrid), Fabinho(Liverpool), Kroos(Real Madrid)

Në sulm:  Salah(Liverpool), Luis Diaz(Liverpool), Benzema(Real Madrid)

 

Courtois, Real Madrid

Alexander-Arnold, Liverpool

Real Madrid: Eder Militao has earned more starts this season

Militao, Real Madrid

Van Dijk On His Biggest Strength: “I Think I'm Quite Complete” - The  Liverpool Offside

Van Dijk, Liverpool

Robertson, Liverpool

400 Real Madrid games for Modrić | Real Madrid CF

Modric, Real Madrid

Fabinho, Liverpool

Kroos, Real Madrid

Salah, Liverpool

Luis Diaz, Liverpool

Benzema, Real Madrid